25 év, 50 képzőművész, 99 alkotás

A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) által támogatott képzőművészek válogatott alkotásaiból nyílik csoportos kiállítás augusztus 19-én, vasárnap déli 12 órakor a Tornyai János Múzeum emeletén. A vernisszázson köszöntőt mond Dr. Miklós Péter, a házigazda közgyűjtemény igazgatója, a tárlatot Baky Péter festőművész ajánlja az érdeklődők figyelmébe. A megnyitó zenei aláfestéséről Vincent Mascart francia szaxofonművész gondoskodik.

A 25 éves fennállását ünneplő NKA Képzőművészeti Kollégiuma az elmúlt negyedszázadban közel ezerötszáz művésznek nyújtott anyagi támogatást alkotómunkája kiteljesítéséhez. A kiállítást rendező Cs. Tóth János művészeti író 50 művésztől válogatott alkotásokat, melyeket három helyszínen – elsőként augusztusban Hódmezővásárhelyen, majd Szentendrén, végül a két anyagot összegezve Balmazújvárosban, a patinás Semsey Kastélyban – mutatnak be a művészetkedvelő közönségnek.

A Tornyai János Múzeumban augusztus 19-én nyíló kiállításon Aknay János, Baksai József, Balla Attila, Bereznay Péter, Bikácsin Daniela, Csontó Lajos, Deli Ágnes, Dréher János, Drozsnyik István, efZámbó István, Fátyol Viola, Fátyol Zoltán, feLugossy László, Gerhes Gábor, HAász Ágnes, Hermann Zsófia, Imre Mariann, Joseph Kadar, Kányási Holb Margit, Knyihár Amarilla, Komoróczky Tamás, Kótai Tamás, Kovács Péter, Kovács Péter Balázs, László Dániel, Lencsés Ida, Mayer Berta, Mayer Éva, Nádas Alexandra, Nagy Gábor, Olajos György, Pika Nagy Árpád, Rácmolnár Sándor, Sebestyén Zoltán, Varga Amár László, Várnai Gyula és Zsemlye Ildikó műveit tekinthetik meg a látogatók. A kiállítás szeptember 23-ig látogatható a vásárhelyi közgyűjteményben.

A kiállításról előzetest a Vásárhelyi Televízió Híradójában sugárzott.