Kétnapos népi bútorfestő kurzust lesz a múzeumban

Kétnapos népi bútorfestő kurzust hirdetett a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum, s a jelentkezők már az első két napon megtöltötték a rendelkezésre álló helyeket.

Kétnapos népi bútorfestő kurzust hirdet a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum. Az augusztus 13-án és 14-én, délelőtt kilenc és délután négy óra között megrendezésre kerülő foglalkozásokon a résztvevők megismerhetik a népi bútorfestés hagyományait, szimbolikáját és színvilágát, valamint Dudás Ildikó népi bútorfestő irányításával gyakorlati tapasztalatokat is szerezhetnek.

A kétnapos kurzuson való részvétel – az Interreg – IPA Magyarország-Szerbia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében megvalósuló, Közös művészeti örökségünk nyomában című pályázatnak köszönhetően – ingyenes, ám regisztrációhoz kötött, a résztvevők számára a gyakorlati munkához szükséges anyagokat és a foglalkozások napjain az ebédet a szervezők biztosítják.

A két nap során továbbá szó lesz a templomokban alkalmazott bútorfestésről, a vásárhelyi bútorfestés sajátosságairól, s a résztvevők ismereteket szerezhetnek a bútorok restaurálásának és konzerválásának módszereiről is.

A kurzust szervező Lucza-Vígh Erna, a Tornyai János Múzeum múzeumpedagógusa elmondta: a kurzusra felső tagozatos és középiskolás diákokat, egyetemi hallgatókat és felnőtteket egyaránt várnak.

A kurzusra jelentkezők már az első két napon megtöltötték a rendelkezésre álló helyeket.

« » 2024 március