Kiállításon számolnak be XXII. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium alkotói

Az idén huszonkettedik alkalommal érkeztek Hódmezővásárhelyre művészek, hogy közösen alkossanak kerámiákat. Az ország számos pontjáról és a határokon, sőt a tengerentúlról érkezett alkotók a több mint egyhónapos időszak alatt készült munkáikat az Alföldi Galériában csütörtök este megnyílt beszámolókiállításon tárták a közönség elé.

A megnyitóra érkezetteket Kis Andrea alpolgármester köszöntötte, méltatva a szimpózium eddigi eredményeit, majd Lovag Zsuzsa régész, muzeológus, a Vásárhelyi Kerámia Szimpózium védnöke megnyitójában kifejtette: a szimpózium lehetőséget ad arra, hogy a művészek egymás személyiégét és alkotói módszereit megismerve gazdagítsák saját világukat és eszköztárukat.

A most megnyílt kiállítás is ezt támasztja alá, hiszen a kiállított műtárgyak egymásnak felelve folytatnak kommunikációt egymással, függetlenül attól, hogy az egyik kerámia alkotója az Egyesült Államokból érkezett tapasztalt művész, Peggy Bjerkan, míg a másiké a frissdiplomás Farkas Gabriella, a prágai művészeti főiskola tanára, Gabriel Vach, vagy a vásárhelyi szobrászművész, Kotormán Norbert.

A Vásárhelyi Kerámia Szimpózium huszonkét évét annak az együttműködésnek köszönheti, amely a művészeket, a hátteret biztosító gyárakat, a várost és a múzeumokat összeköti – fogalmazott Pannonhalmi Zsuzsa Ferenczy Noémi-díjas keramikusművész, Érdemes Művész, a Wartha Vince Kerámiaművészeti Alapítvány és Egyesület elnöke. Az alkotási folyamatban résztvevő művészek az ipari létesítményekben nemcsak a közel hetvenféle alapanyagból válogathatnak, de találkozhatnak azzal a segítőkészséggel és szakértelemmel, amellyel a munkájukat a gyárak szakemberei segítik, s az Alföldi Galéria pedig lehetőséget ad, hogy a művek találkozhassanak a vásárhelyi közönséggel, erre január 26-ig lesz lehetőség a Kossuth téri kiállítóhely Szőnyi utcai szárnyában.