Sajátos időutazáson vehettek részt a látogatók

Rendhagyó tárlatvezetésen vehettek részt a Tornyai János Múzeumban azok a vendégek, akik szívesen mélyednek el a város múltjában. A még decemberben megnyílt új, állandó kiállítást az érdeklődők Csányi Viktor régész a segítségével fedezhették fel.

Évszázadok a Hód-tó partján- Houdtól Újvárosig című állandó tárlat a város és környékének történetét a 13. századtól kezdve egészen a 19. századig tárja a látogatók elé. Az egyik különlegesebb tárgyat, egy 16. századi kis edényt még Szeremlei Sámuel református lelkész ajándékozta a múzeumnak.

-Olyan műhelytitkokba kívánom beavatni a résztvevőket, amiket egyébként a látogató egy hétköznapi tárlatvezetésen nem kaphat meg - mondta Csányi Viktor, a várörténeti kiállítás kurátora.

A látogatók sajátos időutazáson vehettek részt, amely során a Hód-tó mélyének titkába kaphattak bepillantást. A szakember ugyanis kiemelte: az a hatalmas vízrendszer, ami a Marossal, Körössel és a Tiszával összefüggésben áll, annak valaha a Hód-tó is része volt. Bár ez ma már nem látszik, az árvízvédelmi körtöltés mégis emlékeztet rá. A régészeti témájú tárlatvezetést a jövőben néprajzi és helytörténeti is követi a Tornyai János Múzeumban.

Forrás: Vásárhelyi Televízió