Sajtó ROVAT CIKKEI
A Szeretem Vásárhelyt Egyesület naptárát most az idén 70 éves Őszi Tárlat vásárhelyi, vagy vásárhelyi kötődésű alkotóinak műveiről készült fotók díszítik.
Konferenciával és kiállítással emlékeznek Szeremlei Sámuel református lelkészre és történészre halálának centenáriuma alkalmából november 22-én Hódmezővásárhelyen [...].
Hódmezővásárhely jeles történetírójának életét bemutató kiállítás november 22-én, pénteken 17 órakor nyílik meg a Tornyai János Múzeumban.
Csohány Kálmán grafikus születésének centenáriumára rendez kiállítást jövő év elején a Tornyai János Múzeum. A tárlatra várják azok jelentkezését, akik saját tulajdonú Csohány-művüket is bemutatnák, névvel, vagy akár anélkül a nagyközönségnek.
Csohány-művek tulajdonosainak jelentkezését várja a Tornyai János Múzeum. Azt szeretnék, ha minél közösségibbé válna a kiállítás és minél többen ajánlanának fel alkotásokat a február elején nyíló tárlatra.
Közösségi kiállítás nyílik februárban Csohány Kálmánról grafikusművész születésének centenáriuma alkalmából a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeumban – közölte Ibos Éva művészettörténész szerdán a tárlat előkészületeiről tartott sajtótájékoztatón.
Megjelent a Tornyai János Múzeum ötödik évkönyve, amelyben nyolc tanulmányban mutatják be a vásárhelyi közgyűjtemény kutatási eredményeit a régészet, a néprajz, a helytörténet és a képzőművészet területéről – tájékoztatta a kulturális intézmény az MTI-t.
A lakosság segítségét kérik egy jövőre rendezendő kiállításhoz. A Tornyai múzeum a Hódmezővásárhelyhez kötődő, száz éve született Csohány Kálmán grafikusművész tiszteletére rendez majd tárlatot.
A hódmezővásárhelyi múzeum december végéig várja a tulajdonosok jelentkezését, akár anonim módon is.
Csohány Kálmán grafikusművészre emlékezve rendez kiállítást a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum, amelyhez a helyi lakosságnál fellelhető alkotásokat keres az intézmény – tájékoztatta a közgyűjtemény az MTI-t.
Egymást váltják a műalkotások a Tornyai János Múzeum kirakat galériájában. Szalay Ferenc Olvasó nő című festménye várja a járókelők figyelmét az üvegfalon túl.
A vásárhelyiek nagyon szeretik a régészetet, jól bizonyítja ezt, hogy már a 11. szemesztere kezdődött el a Tornyai János Múzeum Korok, kultúrák, lelőhelyek című előadássorozatának.
A Szeretem Vásárhelyt Egyesület november elsején közzétett videójában többek között Banner János régészre, a történelemtudományok doktorára emlékezik.
A vásárhelyi iskola, a magyar újrealizmus címmel írt tanulmánykötetet a vásárhelyi gyökerekkel büszkélkedő Tóth Károly művészettörténész.
Ma 9 órakor aranyoklevél átadással kezdődik a június 9-én megválasztott testület első rendes közgyűlése. [...] Az Emlékpont, a Zsinagóga és a Magyar Tragédia 1944 kiállítóhely novembertől márciusig tartó bezárásáról döntött a testület.
Pályázatot nyújt be a hódmezővásárhelyi önkormányzat a szabadkígyósi Wenckheim-kastély tulajdonjogának megszerzésére – döntött keddi ülésén a város közgyűlése.
Energiatakarékosságra hivatkozva zárná be télire Hódmezővásárhely önkormányzata a Tornyai János Múzeum két telephelyét, az Emlékpontot és a Magyar Tragédia 1944 kiállítóhelyet. November 1-től a jövő év március 31-ig ezt a két épületet nem lehet látogatni.
Különleges régészeti programmal folytatódik a Korok, kultúrák, lelőhelyek sorozat a vásárhelyi múzeumban.
Milyen kultúrpolitikai közegben jött létre és működött egykor a vásárhelyi iskola? Ennek bemutatására vállalkozott Tóth Károly művészettörténész A vásárhelyi iskola - A magyar újrealizmus című könyvében.
Művészet és műalkotás nincs befogadó közönség nélkül Miklós Péter eszmetörténész szerint. Újragondolt tradíció– A Vásárhelyi Őszi Tárlat hetven éve a sajtó tükrében című kötetét mutatta be az Alföldi Galériában.