Sajtó ROVAT CIKKEI
A Tornyai János Múzeumot harminc évig vezető Dömötör Jánosról (1922-2009) nyílik kiállítás születésének centenáriuma alkalmából vasárnap a hódmezővásárhelyi közgyűjteményben.
Az iskolai tudásanyag szó szerint kézzelfogható élményekkel párosul a vásárhelyi közgyűjteményben. A Szőnyi-iskola diákjai az újkőkori világgal ismerkedtek a Tornyai-múzeumban.
Az újkőkori ember mindennapjaival és a kerámiaművességgel ismerkedtek a Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola diákjai a Tornyai János Múzeumban.
Türk Attila A korai magyar történelem régészeti és bioarcheológiai kutatásának új eredményei napjainkban című előadásával zárul a Tornyai János Múzeum Korok, kultúrák, lelőhelyek 2021/2022. évi régészeti előadássorozata február 23-án, szerdán 17 órakor a vásárhelyi közgyűjteményben.
Városi díjakról, kitüntetésekről döntött zárt ülésen a vásárhelyi közgyűlés. Az önkormányzat közlése szerint [...] SIGNUM URBIS HONORANTIS kitüntetést Nagy Veronika nyugalmazott múzeumigazgató és Rácz József nyugalmazott tanár, iskolaigazgató kapnak.
Vásárhely legismertebb fényképészének örökségét mutatta be vetített képes előadásával Bernátsky Ferenc helytörténész, a helytörténeti gyűjtemény kezelője a közelmúltban a Népkerti Sörözőben.
Szerelmi ajándékokból láthatnak a vásárhelyiek válogatást a Tornyai János Múzeum kirakatában az idei Házasság Hete országos programsorozat alkalmából.
Horthy Miklós és a helyi vitéz Darvassy István festőművész munkássága is reflektorfénybe került a Tornyai János Múzeum történettudományi ülésén, amely A vitézavatás száz éve című kiállításhoz kapcsolódott.
Az 1920-ban alapított vitézi rendről szóló, néhány nap múlva záruló tárlathoz kapcsolódó történettudományi előadásokat tartottak csütörtök délután a Tornyai-múzeumban. A két világháború közötti időszak egyik meghatározó társadalmi csoportja Hódmezővásárhelyen is jelentős tagsággal rendelkezett.
A jövő hét vasárnapig látogatható, A vitézavatás száz éve című kiállításhoz kapcsolódóan történettudományi ülést rendeznek február 10-én, 16 órai kezdettel a Tornyai János Múzeumban.
Kik voltak a gepidák, mit hagytak ránk és mi közük van Hódmezővásárhelyhez: ezekre a kérdésekre kaphattak válaszokat azok, akik részt vettek a Tornyai János Múzeum Korok, kultúrák, lelőhelyek című régészeti programsorozatának legújabb előadásán.
Folytatódik a Korok, kultúrák, lelőhelyek régészeti előadássorozat Vásárhelyen. Csányi Viktor régész a Rádió 7-nek elmondta, a következő alkalommal Masek Zsófia régész mutatja be a gepidák Tisza-vidéki és hódmezővásárhelyi múltját.
Földön járó csillagok címmel nyílt meg az a vándorkiállítás a Tornyai János Múzeum előcsarnokában, amely a magyar nyelvű színjátszás elindítójának, Kelemen Lászlónak állít emléket.
Egykor a keleti germán nyelvű gepidák jelenléte meghatározó a volt Kárpát-medencében. Vásárhely régészeti múltja bővelkedik gepida lelőhelyekben és leletekben.
A Tornyai-múzeum kamarakiállítása a magyar színjátszás kezdeteit, a színházteremtés nehézségeit idézi fel, Kelemen László alapító életművére emlékezve.
A vásárhelyi élet krónikás fotográfusairól megjelent írás a City7 magazinban.
A Tornyai János Múzeum esküvői gyűjtésére szép számmal érkeztek felajánlások, de még mindig vannak fehér foltnak számító időszakok, ezért az intézmény továbbra is várja a menyegzői viseleteket és minden olyan tárgyat, dokumentumot, amelyek a nagy naphoz kötődnek.
Színháztörténeti kiállítással várja az érdeklődőket a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ január 21-én, pénteken 17 órától, a másnap esedékes Magyar Kultúra Napja alkalmából.
Vitézi telep és vitézi telkek Vásárhely külterületén címmel tartanak előadást a vásárhelyi Tornyai János Múzeumban csütörtökön (január 13.) délután 5 órától.
A téli hónapokban igazi vigasságot hozott a január 7-én induló, húshagyókeddig tartó farsangi szezon. Mulatságok, lakodalmak követték vízkeresztet egykor, de a céhek és inasaik életében is fontos volt a január–februári időszak.