Alapjaitól újul meg a Tornyai János Múzeum

Két nyertes pályázatnak köszönhetően teljesen megújul a Tornyai János Múzeum. Az intézmény két új épületrésszel is kiegészül, a kivitelezési munkálatok várhatóan jövő év tavaszára fejeződnek be.

A Tornyai János Múzeum két meglévő épülete teljes felújításon esik át. Új kiállítóterek, irodák és kiszolgáló helyiségek kerülnek itt kialakításra. Jelenleg a gépészeti munkákat, az elektromos vezetékek beszerelését végzik a munkások, de a belső átalakítási feladatok is folyamatosan zajlanak. Emellett – a dr. Rapcsák András és a Deák Ferenc utca sarkán - épül az egyik új épületszárny, az úgynevezett fogadórész. Itt a pincetömb kialakítása már megtörtént, jelenleg a földszinti falakat építik, valamint a szükséges szerelési munkálatokat végzik.

- A földszinten kerül kialakításra egy fogadótér a recepcióval, lesz egy könyvtár, egy foglalkoztató helyiség, az emeleten új kiállítótér nyílik, az alagsorban pedig egy látványraktár lesz – magyarázta a részleteket Mucsi László, a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Iroda vezetője.

A Szegfű utca felöl épül a másik új szárny, ahol a raktárak, illetve a restaurátorműhely kap helyet. Itt jelenleg az alapozás és a szigetelés zajlik. Tehát a kivitelezés mindhárom épületrész esetében folyamatos, a beruházás befejezését jövő tavaszra ígérik.

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város hivatalos honlapja

2011-09-13