Átszabják Hódmezővásárhelyt

A hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum több egymáshoz kapcsolódó pályázati forrás segítségével alapjaitól újul meg, köszönhetően egy másfél milliárd összköltségű beruházásnak.

Hódmezővásárhely belvárosa az elkövetkező években a kultúra, a kulturális intézményrendszer fejlesztésének jegyében születik újjá: több, egymáshoz jól illeszkedő pályázati program összekapcsolásával néhány éven belül nem csupán új városkép, új intézmények, de a hagyományokat őrző, a kor igényeit jól szolgáló és aktív kulturális élet várja a város lakóit és a Hódmezővásárhelyre látogató érdeklődőket. Hódmezővásárhely belvárosa az elkövetkező években a kultúra, a kulturális intézményrendszer fejlesztésének jegyében születik újjá: több, egymáshoz jól illeszkedő pályázati program összekapcsolásával néhány éven belül nem csupán új városkép, új intézmények, de a hagyományokat őrző, a kor igényeit jól szolgáló és aktív kulturális élet várja a város lakóit és a Hódmezővásárhelyre látogató érdeklődőket. Az Agóra-program mellett a városrehabilitáció másik kiemelt eleme a Tornyai János Múzeum rekonstrukciója. Az intézmény szintén több egymáshoz kapcsolódó pályázati programnak köszönhetően alapjaitól újul meg, ami összesen közel 1,5 milliárdos beruházást jelent. A Tornyai Múzeum új épülettömbökkel bővül, valamint új, háromszintes interaktív bemutatóhely várja majd kapuként a kultúra iránt érdeklődő látogatókat. A megújult intézményben tágas látványraktár mutatja be a kiemelkedő jelentőségű régészeti, néprajzi, képzőművészeti és helytörténeti gyűjtemény eddig még nem látott darabjait, az érdeklődőket az intézményben korszerű, látogatóbarát technológiai szolgáltatások várják, az új épületeknek köszönhetően lényegesen megnövekedő haszos terület pedig olyan új lehetőségeket teremt, amelyek nem csupán megjelenésében, de tartalmában is "új profilt" adnak a város szívében lévő múzeumnak. A beruházás során megvalósul az épület teljes akadálymentesítése is, a szintek közötti közlekedést többek között üvegburkolatú látványlift segíti majd. A munkálatok során korábbi épületek, épületrészek bontása zajlik, illetve fejeződött be, jelenleg az új épületek alapozása folyik.

Forrás: Hir6

Promenád – a vidék hírportálja