Látványos lesz a raktár is a Tornyai-múzeumban

Kívül-belül felújítják, átépítik, bővítik a vásárhelyi Tornyai János Múzeumot. A munka javában tart, a látványraktárnak szánt épületet is megalapozták. 2012 első negyedévére készülnek el.

A közel 1,2 milliárd forintos Tornyai János Kulturális Városrehabilitációs Program keretében újul meg Vásárhelyen a Tornyai János Múzeum. A Dr. Rapcsák András út, a Deák Ferenc és a Szegfű utca sarkán új épületszárnyat húznak fel, főként raktárak, restaurátorműhelyek kapnak benne helyet. Ebből még csak a pinceszintet láthatják az arra sétálók. – A földkiemelés befejeződött, a szerelőbeton elkészült, a szükséges helyeken a kivitelező megerősítette az alapot – mondta el érdeklődésünkre Mucsi László, a városfejlesztési iroda vezetője. Jelenleg zsaluznak a munkások.

A közgyűjteménynek korábban otthont adó Dr. Rapcsák András út 16. és 18. szám alatt is gőzerővel dolgoznak. Előbbinél a födémet erősítik meg az indokolt pontokon, utóbbinál is zajlanak ilyen jellegű munkák, illetve már befejeződött a nyílászárók áthelyezése, a régiek befalazása. Ebben a megújuló épületrészben – erről már többször írtunk – kiállítótermek, kiszolgálóhelyiségek lesznek, ide kerülnek a menedzsment irodái is.

A „kis Tornyainak" is nevezett 365 millió forintos beruházás a Tornyai János Múzeum és a Dr. Rapcsák András út 12. közti „foghíj" beépítésével valósul meg: a pincében látványraktár, a földszinten fogadótér, szakkönyvtár és foglalkoztató, az emeleten időszaki kiállítótermek kapnak helyet. Ezen a területen is még a pincében dolgoznak, valamint a födém kialakítása és a zsaluzás van napirenden.

Mindkét projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg. A Tornyai János Múzeum a tervek szerint 2012 első negyedévére újulhat meg teljesen – mondta el Mucsi László.

Délmagyar Online

2011-07-15