Megmutatták - megnéztük: így alakul át a Tornyai János Múzeum!

Két pályázat is segíti a vásárhelyi Tornyai János Múzeum átalakulását és bővülését. A helyszínen Mucsi László, a városfejlesztési és üzemeltetési iroda vezetője elmondta: a régi épületrészeken és a két új területen is dolgoznak a kivitelezők, akik az építés során nem várt problémákkal is találkoztak. Sok fotóval!

A régi épület és a mellette lévő bérház közötti korábbi foghíj-telken készül a fogadórész: itt kap helyet a lift, a recepció, egy múzeumi foglalkoztató helyiség és a szakmai könyvtár. Az alagsorban lesz a látványraktár, míg az első emeleten egy új kiállítótermet alakítanak ki. Itt a piceszint és az első emelet szerkezetével végeztek az építők, akik az első emelet födémén dolgoznak. A régi épület másik oldalán, a Deák Ferenc utcai sarkon az alapozásnál tartanak, az itt megvalósuló épületben raktárakat alakítanak ki, és restaurátor műhelyeket is építenek. A két régi épületben a födémeket ki kellett váltani, azonban ennek folyamán több helyen kiderült, hogy az épület állapota nem olyan, mint arra a tervezést megelőző felmérés utalt, ezeket a statikai problémákat is orvosolni kellett a kivitelezőknek. A két régi épület - amelyekből szinte csak a főfalak jelentenek folytonosságot az új korszak irányába - új vezetékeket, fűtési rendszert alakítottak ki, az új válaszfalak felhúzása és vakolása is a végéhez közeleg. Utolsó simitások a Galérián A tervek szerint jövő március végén készül el a teljes átalakítás - tájékoztatott Mucsi László, aki elmondta azt is, hogy az Alföldi Galéria felújítása az utolsó szakaszába ért, az építési feladatokkal végeztek, az utolsó csinosítások, festési munkák folynak, közben takarítanak, és ha a kivitelező levonul, rendbe teszik az udvart is.

Arnay

Promenád – a vidék hírportálja