Pincétől a padlásig megújul a Tornyai Múzeum

Javában tart a Tornyai János Múzeum rekonstrukciója. A fejlesztés keretében a két meglévő épület felújítása mellett bővítésen is átesik a létesítmény. A Szegfű és Deák Ferenc utcák sarkán raktárépület és restaurátor műhely készül, egy látogatóbarát fejlesztés révén a múzeum és a mellette lévő lakóépület közötti üres területen új bejárat épül. Jelenleg is nagy erőkkel dolgoznak a kivitelező cég munkatársai.

Jó ütemben halad a Tornyai János Múzeum rekonstrukciója. A munkálatokkal az év végére készülnek el.

- A két meglévő épület belső átalakítása, szerkezetépítése folyik. A régi födémek nagy részét el kell bontani, helyette újakat kell készíteni és a nyílászáró kialakításokat is most végzik. A Deák Ferenc és Szegfű utca sarkán lévő épület alápincézése is most történik, a földkiemelések és közműkiváltások folyamatban vannak. A látogatóbarát beruházás keretében a pince vasbetonszerkezetének acélszerelése jelenleg is tart. A jövő héten a pince oldalfalát fogják betonozni - mondta Mucsi László a Városfejlesztési és Üzemeltetési Iroda vezetője.

A 800 millió forintból megvalósuló beruházást a Dél-alföldi Operatív Program támogatásával valósul meg a Tornyai János Kulturális Városrehabilitációs programból keretében. A múzeum várhatóan az év végére készül el.

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város hivatalos honlapja

2011-06-30