XXI. századi technológiával épül a múzeum

A hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum felújítása keretében, egy uniós pályázat részeként a múzeum és a mellette lévő két lakóépület közötti foghíjtelken újszerű eljárással, úgynevezett jet grouting technológiával január 13-án, csütörtökön elkezdődtek a munkálatok.

Promenád – a vidék hírportálja

A Tornyai János Múzeum felújítására Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Tanácstól pályázaton nyert 310 millió forintot, a 2010 decemberében elkezdődött beruházás teljes összege, pedig 360 millió forint tájékoztatta portálunkat Mucsi László, a Polgármesteri Hivatal Városfejlesztési és Üzemeltetési Irodájának vezetője, aki sajtótájékoztató keretében a munkálatokról is beszámolt. Az irodavezetőtől megtudtuk: jelenleg az épületnek az alapozását előkészítendő talajszilárdítás történik, úgynevezett jet grouting technológiával. A munkálatok során nagy nyomással cementzagyot injektálnak a földbe, mely megszilárdulása után erősíti az épületek alapjának teherbírását. A folyadékot a foghíjtelek két oldalán lévő épületek alapjai alá töltik, az alap-megerősítés céljából. A jet technológia 10-15 napot fog igénybe venni. A beruházás várható befejezése 2012 első negyedéve. Dr. Nagy Imre, a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója elmondta: egy háromszintes interaktív bemutatóhely jön létre a múzeum és a mellette lévő bérház közötti foghíjtelken. Az épület pinceszintjén egy látványraktárt alakítanak majd ki, ahol olyan műtárgyakat fognak elhelyezni, amelyet a látogatók is megtekinthetnek majd. A földszinten kap helyet a recepció és a könyvtár foglalkoztatóval, emeleti részen egy kiállító tér fog megvalósulni.

Olasz Mónika

Promenád – a vidék hírportálja