Az egykori múzeumigazgató, Dömötör János tiszteletére szervez emlékkiállítást a Tornyai

A néhai múzeumigazgató, Dömötör János születésének századik évfordulója alkalmából nyílik emlékkiállítás a Tornyaiban. A vasárnap délben megnyíló tárlaton Dömötör János személyes tárgyait, valamint olyan képzőművészeti és helytörténeti alkotásokat tekinthetnek meg az érdeklődők, melyek az ő igazgatósága alatt kerültek a Tornyai János Múzeum gyűjteményébe.

Dömötör János munkássága alatt országosan elismertté vált a vásárhelyi képzőművészet, a múzeum pedig a regionális képzőművészeti élet központja lett. Közel harminc éven keresztül volt a szervezője és a kurátora a Vásárhelyi Őszi Tárlatnak, 1966 és 1986 között pedig az évenként megrendezett Délalföldi Tárlatnak és a Tavaszi Tárlatnak.

Bernátsky Ferenc helytörténész-muzeológus és Dr. Miklós Péter szakmai tanácsadó tájékoztatja a sajtó képviselőit a készülő Dömötör János emlékkiállításról 2022. február 21-én, a Tornyai János Múzeumban.
Fotó: Promenád24

Miklós Péter szakmai tanácsadó szerint
Dömötör János rendkívül hasznos és gyakorlatias múzeumi tevékenységet végzett, mely során nem csak a gyűjteményt gyarapította, de a vásárhelyi képzőművészeti hagyományokat országszerte is ismertté tette. Az ő nevéhez fűződik például a Vásárhelyi Őszi Tárlat országos képzőművészeti szcénán való népszerűsítése, mely azóta is meghatározó része a város kulturális életének.

Bernátsky Ferenc helytörténész-muzeológus elmondta,
a legendás múzeumigazgató pályája alatt mintegy nyolcezer műtárgyat jegyzett a Tornyai János Múzeum nyilvántartásába, melynek egy részét ugyancsak megtekinthetik majd az érdeklődők.

2022. február 21. - Promenád24

« » 2024 május