Városi elismerések 2022

Idén a közgyűlés két személynek adományozta a Signum Urbis Honorantis díjat.

A közgyűlés rendelete értelmében Signum Urbis Honorantis azaz a Város Megbecsülésének Jele kitüntetésben azon személyek részesülhetnek, akik kiemelkedő érdemeket szereztek a város anyagi és szellemi javainak gyarapításában, a város kapcsolatainak, jó hírnevének kiterjesztésében és növelésében.

Idén a közgyűlés két személynek adományozta a Signum Urbis Honorantis díjat.

Kimagasló helytörténeti munkásságának elismeréseként  Nagy Veronika nyugalmazott főmuzeológus, múzeumigazgató kapott díjat.

Kiemelt kutatási területe a város néprajza a 19-20-21. században. A fazekasság, a kerámiaművészet, vas és fémművesség, a textilművesség,  alapanyag termelés és feldolgozás, valamint a mezőgazdasági termékek előállítása, feldolgozása, értékesítése szintén fontos szerepet játszott kutatásaiban. Kutatásainak eredményét amellett hogy feldolgozta, publikálta is. 117 címet jelöl a publikációs jegyzéke, ebből mintegy 70 Hódmezővásárhelyről. Publikációin felül szép számmal jelentek meg önálló kötetei is mint például a Vékony Sándor, a Pálanya és Fajancsi, a Hódmezővásárhelyi Majolikatelep vagy a Népi szecessziós kerámia Hódmezővásárhelyen. További tanulmányai jelentek meg monográfiákban. Egyéb cikkek, tanulmányok, múzeumkutatások jelentek meg többek között például a Hódmezővárhelyi Szeremley Évkönyvekben. Társszerzőként, illetve szerkesztőként is vett részt a Hódmezővásárhely Története, Hódmezővásárhely Néprajza című művek alkotásában.

Vásárhelyi Hírek - 2022. március 15.

« » 2024 május