Népi mesterséggel ismerkedtek a gyerekek

A halászat történetével ismerkedtek ezúttal a vásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános iskola diákjai szombaton délelőtt a Tornyai János Múzeumban.

Az interaktív múzeumpedagógiai foglalkozáson Selmeczi Tóth Andrea, az intézmény munkatársa navigálta az érdeklődő gyerekeket. Mint kiderült, a tanulók közül többen is rendszeresen pecáznak családjukkal, így könnyen megtalálták a régmúlt és a jelen közötti kapcsolódási pontokat. A népi kötődés, a hagyományok, az egykori mesterségek története az oktatás fontos része a Szőnyi-iskolában, a diákok nyitottan és érdeklődve hallgatták a történeteket.

Amikor a víz adta az élelmet: a halászat története a Tornyai-múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásán.
Fotó: Tábori Szilvia/ delmagyar.hu

Korábban ismerkedtek már egyebek mellett az agyagozással, a vásárhelyi hímzéssel is. Mint a másodikos és harmadik osztályos kísérő pedagógus mesélte: korábbi megható programjuk volt, amikor a gyerekek saját maguk kutatták fel családjaik fazekassággal kapcsolatos történeteit és tárgyi emlékeit. Így a személyes anyaggyűjtés által kapcsolódhattak elődeikhez, felelevenítve generációk életét és mesterségét. A múlt ismerete pedig mindannyiunk életét gazdagítja.

= Délmagyarország / delmagyar.hu - 2022. március 27.

« » 2024 május