Hétszáz művésznek küldtek meghívót

Megnyílt a regisztrációs lehetőség a 68. Vásárhelyi Őszi Tárlatra. Jelentkezni augusztus 7-ig online lehet a kiállítás honlapján, a művek benyújtására augusztusban lesz lehetőség. Tematikus megkötés nincs, a legjobb alkotásokat szakmai zsűri választja ki és értékeli. A tárlatot október 9-én nyitják meg, és a műveket is akkor díjazzák.

Hatvannyolcadik alkalommal rendezik meg Hódmezővásárhelyen az Őszi Tárlatot, amelyre idén csaknem hétszáz meghívót küldtek ki azoknak az alkotóknak, akik már szerepeltek a kiállításon. Rajtuk kívül bárki más jelentkezését is elfogadják, tematikus megkötés idén sincs, a minőség azonban elvárás, mondta megkeresésünkre a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ főigazgatója, Miklós Péter.

A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlatra a regisztráció online történik a kiállítás regisztrációs honlapján, a műtárgyakról készült fotók és a kért adatok feltöltésével. Akik már regisztráltak a korábbi években, azoknak csak a benyújtandó alkotások paramétereit kell bevinniük a rendszerbe. A weboldalon az összes többi tudnivaló is megtalálható.

A regisztrált művek beadására az Alföldi Galériában augusztus 10. és 19. között, a budapesti Műcsarnok gazdasági bejáratánál augusztus 24-én 10-től 14 óráig lesz lehetőség. Miklós Péter mellett a zsűrizésben részt vesz a tárlat rendezője, Képiró Ágnes, a szolnoki Damjanich János Múzeum művészettörténésze, Fehér Dávid, a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet igazgatója és a Szépművészeti Múzeum művészettörténésze, Barabás Márton festőművész, valamint Kotormán Norbert szobrászművész. A megfelelőnek talált művek jegyzékét a tárlat említett honlapján teszik közzé szeptember 5-ig. A megnyitót október 9-én délben tartják. A 68. Vásárhelyi Őszi Tárlat címzetes kurátora Pogány Gábor művészettörténész. [...]

Magyar Nemzet - 2022. július 24.