Vásárhely középkori régészeti leleteit is megismerhetjük a Tornyai Múzeum legújabb kötetébe

Kilenc évadon van már túl a Korok, kultúrák, lelőhelyek előadássorozat, amelyből immár az 5. kötet készült el, hogy az ismeretterjesztő anyagot minden érdeklődő a kezébe vehesse.

112 oldalas kötettel öregbítette tovább a Tornyai János Múzeum a Korok, kultúrák, lelőhelyek előadássorozathoz kapcsolódó kiadványaik lajstromát, és ezúttal is az ismeretterjesztés, sok-sok ábrával, képpel, térképpel alkotja legújabb művük vázát.

Az elhangzott előadások, jegyzetekkel kibővített változatát tartalmazza ez a kötet is, amelyben most is szabad kezet kaptak a szerzők, és egy érdekes, tartalmas lenyomata az előző “évad” előadássorozatának. Benne olvashatunk többek között Vásárhely középkori régészeti leleteiről, textilkereskedelméről és az avarok harcmodoráról is
– tájékoztatott Csányi Viktor régész-muzeológus, szerkesztő.

Hozzátette, a “Korok, kultúrák, lelőhelyek” előadássorozat 9 év alatt 34 előadást tartalmazott, és több mint 20 külön tanulmányt tartalmaznak mintegy 450 oldalon.

Ez egyébként egyedülálló az országban, hogy egy előadássorozat ennyi időn át hozzá kapcsolódó kiadványokkal is rendelkezik
– tudtuk még meg.

A legújabb kiadványt egyébként pénteken délután 5 órától Pintér-Nagy Katalin múzeumi tárlatvezetésén vehetik majd először kezükbe a látogatók, ami az intézmény honlapján PDF-formátumban ingyenesen hozzáférhető. Aki lemarad erről az eseményről, az a “Korok, kultúrák, lelőhelyek” őszi szemeszterének első előadásán is találkozhat a kiadvánnyal.

Promenad24 - 2023. március 22.