Két pont között a legrövidebb út a tehetség

Idei tehetségnapi programjának helyszínéül a vásárhelyi Tornyai-múzeumot választotta a Varga Tamás-iskola. Ezúttal a pedagógusok járták végig a közgyűjtemény minden szegletét.

[...] a Hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola akkreditált Tehetségpontként működik. Ehhez kapcsolódóan idén a Múzeumpedagógia a tehetséggondozás szolgálatában című rendezvényükre invitálták a város pedagógusait a vásárhelyi Tornyai János Múzeumba. Végigjárták a szakkönyvtárat, az időszaki Benczúr Gyula tárlatot és a közgyűjtemény egyéb időszaki és állandó kiállításait.

Tehetségnap a tanároknak

– A gyerekek művészeti fejlődését, mind a tánc, a zene vagy a képzőművészet terén a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola oktatói segítik iskolánkban. Ezt az oldalt is támogatja a múzeum, hiszen a vásárhelyi művészek, a művésztelep, vagy a kerámia, agyagművesség országos szinten kiemelkedő
– mondta lapunknak Juhász-Kissné Zombori Anita intézményvezető-helyettes.

Hozzátette: a tehetségnap múzeumi programja egy másik területet, a történelmet, a hon- és népismeret órákat, ehhez kapcsolódó tehetségköröket segíti, hiszen a város régészeti leletekben gazdag. A neolitkori kiállítás nagyon jó alapja lehet a történelemben elmélyülő gyerekeknek. Diákjaik a közgyűjtemény múzeumpedagógiai foglalkozásainak rendszeres résztvevői, amelyeken a régészeti leletekhez kapcsolódó ismereteken túl, a város történelmével, hagyományaival és kulturális örökségével is találkozhatnak.

– Márpedig az identitástudat erősítésében nagy segítség a helyi kulturális értékek megismerése, elsajátítása, amelyben a múzeum, a múzeumpedagógiai szakemberek nagy segítséget nyújtanak
– hangsúlyozta.

A szerdai múzeumi tehetségnapon Bernátsky Ferenc helytörténész-muzeológus, Selmeczi-Tóth Andrea művelődésszervező-múzeumpedagógus és Radnay Kitti szakkönyvtáros fogadta a tanárokat.[...]

Radnai Kitti szakkönyvtáros a szerdai program kapcsán azt hangsúlyozta: a múzeumi munkatársak és a pedagógusok hivatása ezen a napon lényegében összeért, hiszen mindannyian értékteremtő, kultúra-közvetítő szerepet is betöltenek a gyerekek életében.

Délmagyarország / delmagyar.hu - 2023. április 5.