2024. november 23., Szombat

Sajtó ROVAT CIKKEI

Első < 9101112131415 > Utolsó
Megkezdődött a báli szezon a napokban Vásárhelyen. Terendi Viktória néprajzkutató a Rádió 7-nek elmondta: már a 19. században is szerveztek táncmulatságokat a különböző társadalmi csoportok, egyletek januárban és februárban a városban.
A szegedi egyetem régészeti tanszékének kutatási eredményeit bemutató kiállítás nyílik január 18-án a vásárhelyi Tornyai-múzeumban. A tárlat rendezésében a diákok is fontos szerepet kaptak.
Készül a szegedi egyetem régészeti tanszékének kutatási eredményeit összegző kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
Nyolc évet töltött Hódmezővásárhely kulturális életének különböző színterein Miklós Péter eszmetörténész, címzetes professzor, aki tavaly év végéig a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ főigazgatója volt. Elmondta, közös megegyezéssel, békés hangnemben ért véget a vezetői megbízatás...
Vásárhellyel a fókuszban vándorkiállításnak ad otthont a Tornyai János Múzeumban, amely a szegedi egyetem Régészeti Intézetének kutatásai során feltárt leletekből nyújt válogatást, valamint a vásárhelyi múzeum és az universitas lassan 100 évre visszanyúló, szoros kapcsolatát mutatja be.
Mit adott Hódmezővásárhely a magyar régészetnek? címmel nyílik meg az első idei tárlat január 18-án a Tornyai János Múzeumban.
A hódmezővásárhelyi régészeti kutatásokról, valamint a szegedi egyetem régészeti intézetének, majd tanszékének történetéről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban január 18-án.
Mit adott Hódmezővásárhely a magyar régészetnek? címmel nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban jövő hét szerdán délután 5 órakor.
Terendi Viktória néprajzkutató a Rádió 7-nek elmondta: a 18. és 19. században Hódmezővásárhelyen is több népszokás kapcsolódott az év utolsó napjához.
Nem volt ekkora hangzavar az év utolsó napján, nem voltak nagy “bulik”, újévkor pedig aktívak voltak a 19. századi vásárhelyiek - Terendi Viktória néprjazkutató az évvégi, újévi népszokásokról.
Főként az emberi lélekben lakozó kettősségeken tekintett végig előző lapszámában az a művészeti, irodalmi és helytörténeti folyóirat, amely ezentúl csak elektronikusan olvasható.
A Tornyai János Múzeumban mutatták be a Szeremlei Társaság idei évkönyvét: múltbéli tettek emlékeit őrzik az utókornak.
A Kirakat Galériában kiállított, a múzeum bejáratánál vízkeresztig látható alkotással kíván áldott, békés ünnepet minden kedves látogatónak, múzeumbarátnak és követőnek a Tornyai János Múzeum, Könyvtár és Művelődési Központ.
Terendi Viktória néprajzkutató-muzeológus régi vásárhelyi karácsonyi népszokásokról beszélt a Promenád24 hírportálnak.
Szenteste napja még a böjti időszakhoz tartozott a 18. és a 19. században – tájékoztatta a Rádió 7-et Terendi Viktória.
Több fontos motívumban is változott a karácsony ünneplése az elmúlt évszázadokban térségünkben. Terendi Viktória hódmezővásárhelyi néprajzkutató a Rádió 7-nek elmondta, nagyon fontos volt eleink életében az ünnepi asztal előkészítése.
Fennállásának harmincadik évfordulóját ünnepli a hódmezővásárhelyi helytörténeti egyesület, és évkönyvük is megjelent idén is. A Szeremlei-emlékév záró rendezvényét a Tornyai János Múzeumban tartották.
Az akadémikus festészet egyik legkiválóbb képviselőjének alkotásai és a hozzá kapcsolódó enteriőr is látható azon a kiálításon, amely Benczúr Gyulának állít emléket a Tornyai János Múzeumban.
A magyar történeti festészet kimagasló alakja, Benczúr Gyula alkotásaiból és személyes tárgyaiból nyílt kiállítás csütörtökön a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeumban.
Harminc festmény és grafika, valamint a Benczúr család szalonjának tárgyai, köztük Benczúr Gyula festőeszközei idézik fel a jeles művész munkásságát a Tornyai János Múzeumban devember 15-én, csütörtökön nyíló kiállításon.
Első < 9101112131415 > Utolsó